ERJ-H2RF5602X
DigiKeys produktnummer
10-ERJ-H2RF5602XTR-ND - Remsa och spole (TR)
10-ERJ-H2RF5602XCT-ND - Remsbit (CT)
10-ERJ-H2RF5602XDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-H2RF5602X
Beskrivning
RES 56K OHM 1% 1/10W 0402
Detaljerad beskrivning
56 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-H2RF5602X Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)