ERJ-H2RF1203X
DigiKeys produktnummer
10-ERJ-H2RF1203XTR-ND - Remsa och spole (TR)
10-ERJ-H2RF1203XCT-ND - Remsbit (CT)
10-ERJ-H2RF1203XDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-H2RF1203X
Beskrivning
RES 120K OHM 1% 1/10W 0402
Detaljerad beskrivning
120 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-H2RF1203X Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)