ERJ-H2RD30R9X
DigiKeys produktnummer
10-ERJ-H2RD30R9XTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-H2RD30R9X
Beskrivning
RES 30.9 OHM 0.5% 1/10W 0402
Detaljerad beskrivning
30.9 Ohms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-H2RD30R9X Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-175°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)