ERJ-H2GJ151X
DigiKeys produktnummer
10-ERJ-H2GJ151XTR-ND - Remsa och spole (TR)
10-ERJ-H2GJ151XCT-ND - Remsbit (CT)
10-ERJ-H2GJ151XDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-H2GJ151X
Beskrivning
RES 150 OHM 5% 1/10W 0402
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
150 Ohms ±5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ERJ-H2GJ151X Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)