ERJ-B2AJ563V
DigiKeys produktnummer
ERJ-B2AJ563V-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-B2AJ563V
Beskrivning
RES SMD 56K OHM 3/4W 1206 WIDE
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
56 kOhms ±5% 0,75W, 3/4W Chipresistor Bred 1206 (metrisk 3216), 0612 AEC-Q200, strömavkänning Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ERJ-B2AJ563V Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, strömavkänning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
Bred 1206 (metrisk 3216), 0612
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,126" (1,60 x 3,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,031" (0,80mm)