ERJ-B1CFR016U
DigiKeys produktnummer
ERJ-B1CFR016U-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-B1CFR016U
Beskrivning
RES 0.016 OHM 2W 2010 WIDE
Detaljerad beskrivning
16 mOhms ±1% 2W Chipresistor Bred 2010 (metrisk 5025), 1020 AEC-Q200, strömavkänning Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-B1CFR016U Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±350ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Serie
Inkapsling/låda
Bred 2010 (metrisk 5025), 1020
Aktiv
Klassificeringar
AEC-Q200
Resistans
Storlek/dimension
L 0,098" x B 0,197" (2,50 x 5,00mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,030" (0,75mm)