ERJ-8GEYJ515V
DigiKeys produktnummer
P5.1METR-ND - Remsa och spole (TR)
P5.1MECT-ND - Remsbit (CT)
P5.1MEDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-8GEYJ515V
Beskrivning
RES SMD 5.1M OHM 5% 1/4W 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5.1 MOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-8GEYJ515V Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
-400/+150ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)