ERJ-8GEYJ120V
DigiKeys produktnummer
P12ETR-ND - Remsa och spole (TR)
P12ECT-ND - Remsbit (CT)
P12EDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-8GEYJ120V
Beskrivning
RES SMD 12 OHM 5% 1/4W 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-8GEYJ120V Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)