ERJ-8ENF5101V
DigiKeys produktnummer
P5.10KFTR-ND - Remsa och spole (TR)
P5.10KFCT-ND - Remsbit (CT)
P5.10KFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-8ENF5101V
Beskrivning
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/4W 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5.1 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-8ENF5101V Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)