ERJ-6RBD1002V
DigiKeys produktnummer
10-ERJ-6RBD1002VTR-ND - Remsa och spole (TR)
10-ERJ-6RBD1002VCT-ND - Remsbit (CT)
10-ERJ-6RBD1002VDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-6RBD1002V
Beskrivning
RES 10K OHM 0.5% 1/10W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-6RBD1002V Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)