ERJ-6ENF11R5V
DigiKeys produktnummer
P11.5CTR-ND - Remsa och spole (TR)
P11.5CCT-ND - Remsbit (CT)
P11.5CDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-6ENF11R5V
Beskrivning
RES SMD 11.5 OHM 1% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
11.5 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-6ENF11R5V Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)