ERJ-6BWFR050V
DigiKeys produktnummer
P17581TR-ND - Remsa och spole (TR)
P17581CT-ND - Remsbit (CT)
P17581DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-6BWFR050V
Beskrivning
RES 0.05 OHM 1% 1/2W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50 mOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, strömavkänning Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-6BWFR050V Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, strömavkänning
Tillv.
Temperaturkoefficient
0/+200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,030" (0,75mm)