ERJ-6BQF5R6V
DigiKeys produktnummer
P15996TR-ND - Remsa och spole (TR)
P15996CT-ND - Remsbit (CT)
P15996DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-6BQF5R6V
Beskrivning
RES SMD 5.6 OHM 1% 1/3W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5.6 Ohms ±1% 0,333W, 1/3W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, strömavkänning Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ERJ-6BQF5R6V Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, strömavkänning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)