ERJ-3RBD2742V är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
KOA Speer Electronics, Inc.
27.4 kOhms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
ERJ-3RBD2742V
DigiKeys produktnummer
10-ERJ-3RBD2742VTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-3RBD2742V
Beskrivning
RES 27.4K OHM 1/10W .5% 0603 SMD
Detaljerad beskrivning
Kategori
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Aktiv
Klassificeringar
AEC-Q200
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)