ERJ-3RBD1242V
DigiKeys produktnummer
10-ERJ-3RBD1242VTR-ND - Remsa och spole (TR)
10-ERJ-3RBD1242VCT-ND - Remsbit (CT)
10-ERJ-3RBD1242VDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-3RBD1242V
Beskrivning
RES 12.4K OHM 0.5% 1/10W 0603
Detaljerad beskrivning
12.4 kOhms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)