ERJ-3RBD1001V
DigiKeys produktnummer
10-ERJ-3RBD1001VTR-ND - Remsa och spole (TR)
10-ERJ-3RBD1001VCT-ND - Remsbit (CT)
10-ERJ-3RBD1001VDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-3RBD1001V
Beskrivning
RES 1K OHM 0.5% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 kOhms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ERJ-3RBD1001V Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)