ERJ-3GEYJ682V
DigiKeys produktnummer
P6.8KGTR-ND - Remsa och spole (TR)
P6.8KGCT-ND - Remsbit (CT)
P6.8KGDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-3GEYJ682V
Beskrivning
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6.8 kOhms ±5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ERJ-3GEYJ682V Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)