ERJ-3GEYJ330V
DigiKeys produktnummer
P33GTR-ND - Remsa och spole (TR)
P33GCT-ND - Remsbit (CT)
P33GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-3GEYJ330V
Beskrivning
RES SMD 33 OHM 5% 1/10W 0603
Detaljerad beskrivning
33 Ohms ±5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-3GEYJ330V Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)