ERJ-3EKF91R0V
DigiKeys produktnummer
P91.0HTR-ND - Remsa och spole (TR)
P91.0HCT-ND - Remsbit (CT)
P91.0HDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-3EKF91R0V
Beskrivning
RES SMD 91 OHM 1% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
91 Ohms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ERJ-3EKF91R0V Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)