ERJ-1TRQFR82U
DigiKeys produktnummer
PT.82YTR-ND - Remsa och spole (TR)
PT.82YCT-ND - Remsbit (CT)
PT.82YDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-1TRQFR82U
Beskrivning
RES 0.82 OHM 1% 1W 2512
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
820 mOhms ±1% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) AEC-Q200, strömavkänning Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-1TRQFR82U Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, strömavkänning
Tillv.
Temperaturkoefficient
0/+200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,252" x B 0,126" (6,40 x 3,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)