ERJ-1TNF3900U
DigiKeys produktnummer
PT390AFTR-ND - Remsa och spole (TR)
PT390AFCT-ND - Remsbit (CT)
PT390AFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-1TNF3900U
Beskrivning
RES SMD 390 OHM 1% 1W 2512
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
390 Ohms ±1% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ERJ-1TNF3900U Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Artikelstatus
Inte för nya designer
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,252" x B 0,126" (6,40 x 3,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)