ERJ-1GJF4222C är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
I lager: 0
Datablad
42.2 kOhms ±1% 0,05W, 1/20W Chipresistor 0201 (metrisk 0603) Automotive AEC-Q200 Tjock film
ERJ-1GJF4222C
DigiKeys produktnummer
10-ERJ-1GJF4222CTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-1GJF4222C
Beskrivning
RES SMD 42.2K OHM 1% 1/20W 0201
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,010" (0,26mm)