ERJ-14NF51R0U är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Panasonic Industry
I lager: 2 654
Datablad
Uppgradering
Panasonic Industry
I lager: 0
Datablad
Direkt
Vishay Dale
Direkt
Vishay Dale
Uppgradering
YAGEO
Similar
YAGEO
Similar
51 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1210 (metrisk 3225) Automotive AEC-Q200 Tjock film
ERJ-14NF51R0U
DigiKeys produktnummer
P51AATR-ND - Remsa och spole (TR)
P51AACT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-14NF51R0U
Beskrivning
RES SMD 51 OHM 1% 1/2W 1210
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
ERJ-14NF51R0U Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Artikelstatus
Inte för nya designer
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)