ERJ-12ZYJ912U
DigiKeys produktnummer
P9.1KWTR-ND - Remsa och spole (TR)
P9.1KWCT-ND - Remsbit (CT)
P9.1KWDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-12ZYJ912U
Beskrivning
RES 9.1K OHM 5% 3/4W 2010
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
9.1 kOhms ±5% 0,75W, 3/4W Chipresistor 2010 (metrisk 5025) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-12ZYJ912U Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,098" (5,00 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)