ERA-8PEB1004V
DigiKeys produktnummer
10-ERA-8PEB1004VTR-ND - Remsa och spole (TR)
10-ERA-8PEB1004VCT-ND - Remsbit (CT)
10-ERA-8PEB1004VDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERA-8PEB1004V
Beskrivning
RES 1 MOHM 0.1% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
1 MOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Anti-Svavel, fordonsklassad AEC-Q200, hög spänning Tunnfilm
Kategori
Egenskaper
Anti-Svavel, fordonsklassad AEC-Q200, hög spänning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)