ERA-8AEB5623V
DigiKeys produktnummer
P562KBCTR-ND - Remsa och spole (TR)
P562KBCCT-ND - Remsbit (CT)
P562KBCDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERA-8AEB5623V
Beskrivning
RES SMD 562K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
562 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Automotive AEC-Q200 Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ERA-8AEB5623V Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)