ERA-6AEB4421V
DigiKeys produktnummer
P4.42KDATR-ND - Remsa och spole (TR)
P4.42KDACT-ND - Remsbit (CT)
P4.42KDADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERA-6AEB4421V
Beskrivning
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
4.42 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Automotive AEC-Q200 Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
ERA-6AEB4421V Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)