ERA-3AEB1241V
DigiKeys produktnummer
P1.24KDBTR-ND - Remsa och spole (TR)
P1.24KDBCT-ND - Remsbit (CT)
P1.24KDBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERA-3AEB1241V
Beskrivning
RES SMD 1.24KOHM 0.1% 1/10W 0603
Detaljerad beskrivning
1.24 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
ERA-3AEB1241V Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)