ERA-2VEB1002X är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay
I lager: 41 221
Datablad
Direkt
Vishay
I lager: 0
Datablad
10 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
Panasonic New Product Spotlight: ERA-xV Series Thin Film Chip Resistors
ERA-2VEB1002X
DigiKeys produktnummer
10-ERA-2VEB1002XTR-ND - Remsa och spole (TR)
10-ERA-2VEB1002XCT-ND - Remsbit (CT)
10-ERA-2VEB1002XDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERA-2VEB1002X
Beskrivning
RES 10K OHM 0.1% 1/10W 0402
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
ERA-2VEB1002X Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)