ERA-2APB4222X
DigiKeys produktnummer
P17846TR-ND - Remsa och spole (TR)
P17846CT-ND - Remsbit (CT)
P17846DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERA-2APB4222X
Beskrivning
RES SMD 42.2KOHM 0.1% 1/16W 0402
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
42.2 kOhms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Automotive AEC-Q200 Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ERA-2APB4222X Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±15ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)