EEH-ZKE181XUP
DigiKeys produktnummer
P124994TR-ND - Remsa och spole (TR)
P124994CT-ND - Remsbit (CT)
P124994DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EEH-ZKE181XUP
Beskrivning
CAP ALUMHYB 180UF 20% 25V SMD
Detaljerad beskrivning
180 µF 25 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 30mOhm 4000tim vid 125°C
EDA-/CAD-modeller
EEH-ZKE181XUP Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Rippelström @ låg frekvens
270 mA @ 100 Hz
Rippelström @ hög frekvens
1.8 A @ 100 kHz
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
180 µF
Höjd - monterad (max)
0,315" (8,00mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,260" x B 0,260" (6,60 x 6,60mm)
Spänning - märkt
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
30mOhm
Livslängd @ temp.
4000tim vid 125°C