EEH-ZK1V680UV
DigiKeys produktnummer
P125006TR-ND - Remsa och spole (TR)
P125006CT-ND - Remsbit (CT)
P125006DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EEH-ZK1V680UV
Beskrivning
CAP ALUM HYBRID 68UF 20% 35V SMD
Detaljerad beskrivning
68 µF 35 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 60mOhm 4000tim vid 125°C
EDA-/CAD-modeller
EEH-ZK1V680UV Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Rippelström @ låg frekvens
180 mA @ 100 Hz
Rippelström @ hög frekvens
1.2 A @ 100 kHz
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
68 µF
Höjd - monterad (max)
0,252" (6,40mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,260" x B 0,260" (6,60 x 6,60mm)
Spänning - märkt
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm
Livslängd @ temp.
4000tim vid 125°C