EEH-ZK1V390UR
DigiKeys produktnummer
P124997TR-ND - Remsa och spole (TR)
P124997CT-ND - Remsbit (CT)
P124997DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EEH-ZK1V390UR
Beskrivning
CAP ALUM HYBRID 39UF 20% 35V SMD
Detaljerad beskrivning
39 µF 35 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 100mOhm 4000tim vid 125°C
EDA-/CAD-modeller
EEH-ZK1V390UR Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Rippelström @ låg frekvens
112.5 mA @ 100 Hz
Rippelström @ hög frekvens
750 mA @ 100 kHz
Storlek/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Kapacitans
39 µF
Höjd - monterad (max)
0,240" (6,10mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,209" x B 0,209" (5,30 x 5,30mm)
Spänning - märkt
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Livslängd @ temp.
4000tim vid 125°C