EEH-ZK1E561UV
DigiKeys produktnummer
P125005TR-ND - Remsa och spole (TR)
P125005CT-ND - Remsbit (CT)
P125005DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EEH-ZK1E561UV
Beskrivning
CAP ALUMHYB 560UF 20% 25V SMD
Detaljerad beskrivning
560 µF 25 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 20mOhm 4000tim vid 125°C
EDA-/CAD-modeller
EEH-ZK1E561UV Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Rippelström @ låg frekvens
420 mA @ 100 Hz
Rippelström @ hög frekvens
2.8 A @ 100 kHz
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
560 µF
Höjd - monterad (max)
0,425" (10,80mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,406" x B 0,406" (10,30 x 10,30mm)
Spänning - märkt
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
20mOhm
Livslängd @ temp.
4000tim vid 125°C