EEH-ZK1E560UR
DigiKeys produktnummer
P124992TR-ND - Remsa och spole (TR)
P124992CT-ND - Remsbit (CT)
P124992DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EEH-ZK1E560UR
Beskrivning
CAP ALUM HYBRID 56UF 20% 25V SMD
Detaljerad beskrivning
56 µF 25 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 80mOhm 4000tim vid 125°C
EDA-/CAD-modeller
EEH-ZK1E560UR Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Rippelström @ låg frekvens
127.5 mA @ 100 Hz
Rippelström @ hög frekvens
850 mA @ 100 kHz
Storlek/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Kapacitans
56 µF
Höjd - monterad (max)
0,240" (6,10mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,209" x B 0,209" (5,30 x 5,30mm)
Spänning - märkt
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm
Livslängd @ temp.
4000tim vid 125°C