EEH-ZK1E101UV
DigiKeys produktnummer
P125002TR-ND - Remsa och spole (TR)
P125002CT-ND - Remsbit (CT)
P125002DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EEH-ZK1E101UV
Beskrivning
CAP ALUMHYB 100UF 20% 25V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF 25 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 50mOhm 4000tim vid 125°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
EEH-ZK1E101UV Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
Panasonic Industry
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ låg frekvens
195 mA @ 100 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
1.3 A @ 100 kHz
Typ
Hybrid
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
100 µF
Höjd - monterad (max)
0,252" (6,40mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,260" x B 0,260" (6,60 x 6,60mm)
Spänning - märkt
25 V
Monteringstyp
Ytmontering
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - SMD
Livslängd @ temp.
4000tim vid 125°C