EEH-AZS1E471B
DigiKeys produktnummer
10-EEH-AZS1E471BCT-ND - Remsbit (CT)
10-EEH-AZS1E471BTB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EEH-AZS1E471B
Beskrivning
CAP ALUM HYBRID 470UF 20% 25V TH
Detaljerad beskrivning
470 µF 25 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 14mOhm 4000tim vid 125°C
EDA-/CAD-modeller
EEH-AZS1E471B Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Rippelström @ låg frekvens
525 mA @ 100 Hz
Rippelström @ hög frekvens
3.5 A @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
470 µF
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,500" (12,70mm)
Spänning - märkt
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
14mOhm
Livslängd @ temp.
4000tim vid 125°C