EEH-AZK1E271B | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | EEH-AZK1E271B |
Beskrivning | CAP ALUM HYBRID 270UF 20% 25V TH |
Tillverkarens standardleveranstid | 23 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 270 µF 25 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 27mOhm 4000tim vid 125°C |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | EEH-AZK1E271B Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tillverkare Panasonic Industry | Klassificeringar AEC-Q200 |
Serie | Tillämpningar Automotive |
Förpackning Remsbit (CT) Remsa och låda (TB) | Rippelström @ låg frekvens 300 mA @ 100 Hz |
Artikelstatus Aktiv | Rippelström @ hög frekvens 2 A @ 100 kHz |
Typ Hybrid | Ledaravstånd 0,138" (3,50mm) |
Kapacitans 270 µF | Storlek/dimension 0,315" diam. (8,00mm) |
Tolerans ±20% | Höjd - monterad (max) 0,413" (10,50mm) |
Spänning - märkt 25 V | Monteringstyp Genomgående hål |
ESR (Equivalent Series Resistance) 27mOhm | Inkapsling/låda Radial, kapslad |
Livslängd @ temp. 4000tim vid 125°C | Basproduktens nummer |