EEH-AZC1H121B
DigiKeys produktnummer
10-EEH-AZC1H121BCT-ND - Remsbit (CT)
10-EEH-AZC1H121BTB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EEH-AZC1H121B
Beskrivning
CAP ALUM HYBRID 120UF 20% 50V TH
Detaljerad beskrivning
120 µF 50 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 28mOhm 4000tim vid 125°C
EDA-/CAD-modeller
EEH-AZC1H121B Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Rippelström @ låg frekvens
240 mA @ 100 Hz
Rippelström @ hög frekvens
1.6 A @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
120 µF
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)
Spänning - märkt
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
28mOhm
Livslängd @ temp.
4000tim vid 125°C