EEH-AZC1E221B
DigiKeys produktnummer
10-EEH-AZC1E221BCT-ND - Remsbit (CT)
10-EEH-AZC1E221BTB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EEH-AZC1E221B
Beskrivning
CAP ALUM HYBRID 220UF 20% 25V TH
Detaljerad beskrivning
220 µF 25 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 27mOhm 4000tim vid 125°C
EDA-/CAD-modeller
EEH-AZC1E221B Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Rippelström @ låg frekvens
240 mA @ 100 Hz
Rippelström @ hög frekvens
1.6 A @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
220 µF
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)
Spänning - märkt
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
27mOhm
Livslängd @ temp.
4000tim vid 125°C