EEH-AZA1J330B
DigiKeys produktnummer
10-EEH-AZA1J330BCT-ND - Remsbit (CT)
10-EEH-AZA1J330BTB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EEH-AZA1J330B
Beskrivning
CAP ALUM HYBRID 33UF 20% 63V TH
Detaljerad beskrivning
33 µF 63 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 40mOhm 10 000tim vid 105°C
EDA-/CAD-modeller
EEH-AZA1J330B Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Rippelström @ låg frekvens
170 mA @ 100 Hz
Rippelström @ hög frekvens
1.7 A @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
33 µF
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)
Spänning - märkt
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm
Livslängd @ temp.
10 000tim vid 105°C