EEH-AZA1H680B
DigiKeys produktnummer
10-EEH-AZA1H680BCT-ND - Remsbit (CT)
10-EEH-AZA1H680BTB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EEH-AZA1H680B
Beskrivning
CAP ALUM HYBRID 68UF 20% 50V TH
Detaljerad beskrivning
68 µF 50 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 30mOhm 10 000tim vid 105°C
EDA-/CAD-modeller
EEH-AZA1H680B Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Rippelström @ låg frekvens
270 mA @ 100 Hz
Rippelström @ hög frekvens
1.8 A @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
68 µF
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)
Spänning - märkt
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
30mOhm
Livslängd @ temp.
10 000tim vid 105°C