EEH-AZA1H101B
DigiKeys produktnummer
10-EEH-AZA1H101BCT-ND - Remsbit (CT)
10-EEH-AZA1H101BTB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EEH-AZA1H101B
Beskrivning
CAP ALUM HYBRID 100UF 20% 50V TH
Detaljerad beskrivning
100 µF 50 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 28mOhm 10 000tim vid 105°C
EDA-/CAD-modeller
EEH-AZA1H101B Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Rippelström @ låg frekvens
300 mA @ 100 Hz
Rippelström @ hög frekvens
2 A @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
100 µF
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)
Spänning - märkt
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
28mOhm
Livslängd @ temp.
10 000tim vid 105°C