EEH-AZA1E151B
DigiKeys produktnummer
10-EEH-AZA1E151BCT-ND - Remsbit (CT)
10-EEH-AZA1E151BTB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EEH-AZA1E151B
Beskrivning
CAP ALUM HYBRID 150UF 20% 25V TH
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
150 µF 25 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 27mOhm 10 000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
EEH-AZA1E151B Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Tillverkare
Panasonic Industry
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Automotive
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Rippelström @ låg frekvens
345 mA @ 100 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
2.3 A @ 100 kHz
Typ
Hybrid
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
150 µF
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)
Spänning - märkt
25 V
Monteringstyp
Genomgående hål
ESR (Equivalent Series Resistance)
27mOhm
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Livslängd @ temp.
10 000tim vid 105°C