EEE-FK1J680UP
DigiKeys produktnummer
PCE4307TR-ND - Remsa och spole (TR)
PCE4307CT-ND - Remsbit (CT)
PCE4307DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EEE-FK1J680UP
Beskrivning
CAP ALUM 68UF 20% 63V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
68 µF 63 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - SMD 2000tim vid 105°C
EDA-/CAD-modeller
EEE-FK1J680UP Modeller
Rippelström @ låg frekvens
187.5 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
250 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
650 mOhms
Kapacitans
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)
Spänning - märkt
63 V
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,327" x B 0,327" (8,30 x 8,30mm)
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C