DSC2002R0L har upphört och finns inte längre hos DigiKey.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Direkt
onsemi
I lager: 2 404
Datablad
onsemi
Similar
Nexperia USA Inc.
Similar
Toshiba Semiconductor and Storage
Rohm Semiconductor
I lager: 12
I lager: 171
Transistorer - Bipolära (BJT) - enkla NPN 50 V 500 mA 160MHz 200 mW Ytmontering Mini3-G3-B-B
DSC2002R0L
DigiKeys produktnummer
DSC2002R0LTR-ND - Remsa och spole (TR)
DSC2002R0LCT-ND - Remsbit (CT)
DSC2002R0LDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DSC2002R0L
Beskrivning
TRANS NPN 50V 0.5A MINI3-G3-B-B
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
DSC2002R0L Modeller
Kategori
DC-strömförstärkning (hFE) (min) @ Ic, Vce
120 vid 150mA, 10V
Tillv.
Effekt - max
200 mW
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - övergång
160MHz
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Transistortyp
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kollektor (Ic) (max)
500 mA
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
50 V
Leverantörens enhetsförpackning
Mini3-G3-B-B
Vce-mättnad (max) @ Ib, Ic
600mV vid 30mA, 300mA