25TDC33MD2
DigiKeys produktnummer
10-25TDC33MD2TR-ND - Remsa och spole (TR)
10-25TDC33MD2CT-ND - Remsbit (CT)
10-25TDC33MD2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
25TDC33MD2
Beskrivning
CAP TANT POLY 33UF 25V 2917
Detaljerad beskrivning
33 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 25 V 2917 (metrisk 7343) 60mOhm vid 100kHz
EDA-/CAD-modeller
25TDC33MD2 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm vid 100kHz
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Livslängd @ temp.
1000tim vid 125°C
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Kapacitans
33 µF
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)
Spänning - märkt
25 V