25SVPK270M
DigiKeys produktnummer
P122132TR-ND - Remsa och spole (TR)
P122132CT-ND - Remsbit (CT)
P122132DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
25SVPK270M
Beskrivning
CAP ALUM POLY 270UF 20% 25V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
42 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
270 µF 25 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 16mOhm 1000tim vid 125°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
25SVPK270M Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
Panasonic Industry
Tillämpningar
General Purpose
Serie
Rippelström @ låg frekvens
73.5 mA @ 120 Hz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ hög frekvens
1.47 A @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Typ
Polymer
Höjd - monterad (max)
0,472" (12,00mm)
Kapacitans
270 µF
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,327" x B 0,327" (8,30 x 8,30mm)
Tolerans
±20%
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - märkt
25 V
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - SMD
ESR (Equivalent Series Resistance)
16mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
1000tim vid 125°C