HG-C1100-P
DigiKeys produktnummer
1110-3799-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HG-C1100-P
Beskrivning
SENSOR REFLECTVE 100MM PNP LASER
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Reflekterande Optiska sensorer 3,937" (100mm) PNP - öppen kollektor
Kategori
Utgångskonfiguration
PNP - öppen kollektor
Tillverkare
Panasonic Industrial Automation Sales
Ljuskälla
Röd laserdiod (655nm)
Serie
Anslutningsmetod
Kabel
Förpackning
Box
Ingångsskydd
IP67
Artikelstatus
Aktiv
Kabellängd
78,74" (2m)
Avkänningsmetod
Reflekterande
Justeringstyp
Inlärningsmetod
Avkänningsavstånd
3,937" (100mm)
Arbetstemperatur
-10°C-45°C
Spänning - källa
12V-24V