ERJ-6BWFR010V
DigiKeys produktnummer
P.01AQTR-ND - Remsa och spole (TR)
P.01AQCT-ND - Remsbit (CT)
P.01AQDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-6BWFR010V
Beskrivning
RES 0.01 OHM 1% 1/2W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 mOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, strömavkänning Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-6BWFR010V Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, strömavkänning
Tillv.
Temperaturkoefficient
0/+300ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,030" (0,75mm)